Individuālās fizioterapijas nodarbībās tiek realizēta kompleksa un mērķtiecīga fizioterapijas ārstēšana.

 Ārstēšanas metodes tiek izvēlētas un pielāgotas, ņemot vērā mērķus, Jūsu aktuālo pašsajūtu un individuālās īpatnības.  Parasti tiek kombinētas vairākas fizioterapijas ārstēšanas metodes


Kā aktīvas metodes tiek izmantoti dažādi aktīvi terapeitiskie vingrojumi.

Pie dažadiem kustību ierobežojumiem un sāpju sindromiem muskoloskeletālajā sistēmā, mūsu fizioterapeiti izvēlēsies Jums atbilstošus vingrojumus, kas balstīti uz kustību kontroles konceptu (Kinetic control  pamatlicēji Comerford, Mottram). Vienlaikus, kombinējot ar proprioceptīvās neiromuskulārās fascilitācijas (PNF) konceptā balstītu pieeju, lai sasniegtu optimālu rezultātu. 


Sākotnēji, lai atjaunotu dažādu muskuloskeletālās sistēmas mīksto audu slīdamību un mazinātu to saspringumu, tiek pielietotas manuālas tehnikas - dziļo audu masāža (deep tissue massage - dažādi paņēmieni, ko nesen apkopoja un aprakstīja Koren & Kalichman (2018)), miofasciālo trigger punktu kompresija-atbrīvošana. Locītavu mobilitātes atjaunošanai tiek pielietota locītavu mobilizācijas tehnikas








Ārstēšanas procesā iekļaujam hiperbāro krioterapiju (CO2 gāzes radīta t.s. "termālā šoka" un kompresijas apvienojums) - tā ir mūsdienīga fizioterapijas tehnoloģija, kuras pielietošanu LV aizsāka mūsu klīnikā strādājošie speciālisti. Šobrīd esam uzkrājuši jau vairāk kā 10 gadu pieredzi, kā arī veikuši vairākus klīniskos pētījumus, dotās metodes iedarbības izpētē - tā efektīvi mazina iekaisumu (gan akūtu, gan hronisku), sāpes, tūsku, uzlabo mīksto audu stiepjamību. 


No fizikālajiem faktoriem, lai atjaunotu muskuļu saraušanās spēju un uzlabotu spēku,  terapijas procesā integrējam arī funkcionālo elektrisko stimulāciju (FES). Savukārt, pie dažiem sāpju sindromiem ārstēšanā var iekļaut kādu no transkutāno elektro-neirostimulācijas (TENS) modalitātēm.  

Nereti ārstēšanas procesu papildinām ar kinezioloģiskā teipa dotajām iespējām, lai fascilitējot ādas taktīlos un fascijas mehanoreceptorus, radot iestiepumu noteiktā virzienā, veicinot slīdēšanu vai pretēji, veicinot stabilizējošo funkciju, turpinātu nodarbībā uzsākto intervenci ikdienas aktivitāšu laikā. 


Terapeitiskajā procesā iekļaujam izpratni par ķermeņa un psihes vienotību, sava ķermeņa sajušanas un izprašanas nozīmi. 

Pielietojam pasīvu un aktīvu neiromuskulārā relaksāciju, elpošanas tehnikas, Feldenkreisa, BBAT un citu konceptu elementus (mind- body therapies), aerobas fiziskās aktivitātes brīvā dabā. 



Nodarbībās tiek ietverts arī funkcionālo aktivitāšu treniņš, ietverot Jums  būtiskās ikdienas aktivitātes, kurās izjūtat ierobežojumu  veselības problēmas dēļ. Tiek izprasts šo aktivitāšu veikšanas stereotips (veids, kvalitāte) un atrasta, trenēta iespējamā modifikācija, adaptācija vai kompensācija.  


Neiztrūkstoša katraindividuālas fizioterapijas nodarbības sastāvdaļa ir sarunalai Jūs ne vien izprastu veselības problēmu, to izraisošos un pastiprinošos faktorus, bet arī lai "iepazītos" ar savu ķermeni, tā vienotību un mijiedarbību ar apkārtējo vidi, lai izprastu kā Jūsu ikdienas dzīves ritms mijiedarbojas ar veselību un pašsajūtu, kādus veselību veicinošus un profilaktiskus pasākumus Jūs varētu ieviest savā ikdienā, lai justos labāk un varētu dzīvot pilnvērtīgāk.  

Vienlaikus rezultātu palīdz sasniegt  fizioterapijas nodarbību norises vides mājīgā atmosfēra - drošība, pieņemšana, cieņa, izpratne - spēj dot atbalstu un iedrošinājumu, bet piemeklēta mūzika, omulīgas telpas, cilvēciskas rūpes - ļauj atgūt līdzsvaru un, kopā ar fizioterapijas ārstēšanas metodēm, atmodināt iekšējo spēku, kas ļaus  iegūt kontroli pār vai pilnībā uzveikt problēmu un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. 



Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.